Grupa

WÜRTH

Grupa Würth

Grupa Würth to ponad 400 firm w 80 krajach, zatrudniających ponad 70 tysięcy pracowników.

Łączna wartość obrotu Grupy to około 13 mld EURO rocznie.

Spółki należące do Grupy działają w różnych branżach, w tym w dystrybucji materiałów elektrotechnicznych.

Würth to firma rodzinna, która działa niezmiennie od 1945 roku.

Grupa Würth

Grupa Würth to ponad 400 firm w 80 krajach, zatrudniających ok. 76 000 pracowników. Łączna wartość obrotu Grupy wynosi ok. 13 mld EURO rocznie. Spółki w niej skupione działają w różnych branżach, wśród których znajduje się również dystrybucja materiałów elektrotechnicznych.

Do Grupy Würth należy m.in. W.E.G. – jedna z większych grup spółek w niemieckim handlu hurtowym artykułami elektrycznymi – w skład którego wchodzi 8 spółek w Europie. Jedną z nich jest W.E.G. Polska jedynego udziałowca spółki Enexon. Pozostałe spółki zależne należące do W.E.G. – poza firmami w Niemczech i Polsce – znajdują się w 6 europejskich krajach: we Włoszech, Czechach, Słowacji, Litwie, Łotwie i Estonii.

W.E.G.-  mierzona wielkością sprzedaży (w roku finansowym 2016 sprzedaż zewnętrzna wyniosła 1 361 mln EURO) – jest największą jednostką biznesową Grupy Würth, poza jej podstawową działalnością czyli produkcją i obrotem materiałami montażowymi i mocującymi.

Zaangażowanie Grupy Würth w hurtową dystrybucję elektrotechniki datuje się na rok 1996, kiedy to firma nabyła udziały w FEGA Elektro-Großhandels GmbH z siedzibą w Künzelsau. Ta decyzja biznesowa położyła podwaliny pod sprzedaż hurtową produktów elektrycznych przez Grupę Würth. W kolejnych latach segment ten sukcesywnie rozbudowywano poprzez strategiczne przejęcia kolejnych firm.

Dziś Grupa Würth z firmy rodzinnej, która zaistniała w 1945 roku, stała się globalnym liderem rynku, nieustannie rozwijającym swój potencjał. W sprzedaży osiąga efekt synergii poprzez wykorzystanie wspólnych struktur i optymalizację procesów.

0

lata obecności
na rynku

0

firm
na świecie
w ponad 80 krajach

0

pracowników
na świecie

POZNAJ GRUPĘ WÜRTH